Gynecomastia

Gynecomastia

Erkekler ergenlik dönemine girdiklerinde meme bezlerinde hafif büyüme meydana gelmeye başlar. Erkeklerin meme bezlerinde ve meme yağ dokularında meydana gelen büyüme hormonlardan kaynaklanmaktadır. Ancak geçici bir dönem olması gerekir. Ergenlik bittiğinde devam etmesi erkeklerde jinekomasti problemini beraberinde getirir. Bunun dışında aşırı kilo alıp verme, karaciğer ile ilgili yaşanan bazı sağlık sorunları, testis tümörü gibi farklı nedenlerle de erkeklerde jinekomasti görülebilir. Siroz rahatsızlığı, uyuşturucu kullanımı, bazı kanser türleri ile bazı ilaçların yan etkileri olarak da erkeklerde meme büyümesi sorunu ortaya çıkabiliyor. Genel olarak hangi yaşta ortaya çıktığı konusunda net bir veri belirtmek yanıltıcı olur. Ancak ergenlik döneminde bu problemin sıklıkla ortaya çıktığı bilinir.

Kaç gün gerekli ?

Jinekomasti operasyonu geçiren kişilerin iyileşme süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Jinekomasti operasyonu sonrası iyileşme süresi; 1 hafta ile 4 hafta içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Estetik yapılan bölgenin tam oturması ise 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir.

 • Anestezi
  Genel Anestezi
 • Operasyon Süresi
  1 Saat
 • Kesin Sonuç
  3 Ay
 • Günlük Hayata Dönüş
  Ertesi Gün

5 Soruda Jinekomasti

Jinekomasti erkeklerde görülen anormal meme büyümesidir. Erkek memesinin hormonal etkiler, fazla kilo ve bazı rahatsızlıklar nedeniyle kadınsı şekilde şişmesi ve büyümesi bu sağlık sorununun ortaya çıkmasına nedeni olur.
Erkeklerde meme büyümesi yani jinekomasti en fazla ergenlik döneminin başlangıcında 13-15 yaşlarından itibaren etkisini göstermeye başlar. Bu sorunu yaşayan erkeklerin % 70-90 kadarında meme büyümesi birkaç yılda kendiliğinden iyileşebilir ve memeler olması gereken boyutlarına geri döner.
Ergenlik başlangıcında etkili olmaya başlayan jinekomasti hastaların çoğunda birkaç yılda kendiliğinden düzelir. Bu nedenle tedaviye başlamak için bir süre beklenmelidir. Bur süreçte gerileme göstermeyen meme büyümesi mutlaka tedavi edilmelidir. Erişkin erkeklerde ortaya çıkan jinekomasti ise mutlaka ciddiye alınmalıdır. Hastalar meme kanseri bakımından değerlendirilerek tedaviye başlanmalıdır.
Ergenlikte başlıca nedeni hormon düzensizliği olan jinekomasti aynı zaman şişmanlık, yaşlanma, marihuana bağımlılığı, steroid kullanımı, hormon salgılanmasına neden olan tümörler, kronik karaciğer hastalıkları, cinsel kastrasyon, bazı kalıtsal hastalıklar gibi etkenler yüzünden de gelişebilir.
Ergenlik başlangıcında görülen jinekomasti sorununa göre yetişkin erkeklerde görülen jinekomasti daha risklidir. Bu hasta grubunun meme kanseri bakımından değerlendirmeye alınması gerekir. Toplumda meme kanserinin kadınlara has bir kanser olarak görülmesi nedeniyle erkeklerde çoğu zaman meme kanseri tanısında geç kalınabiliyor.

Jinekomasti Programı

 • Sabah
  Hava Alanı Karşılama - VIP Transfer

  Tursab belgeli aracımızla sizleri havalimanından alıyor VIP konforunda otelinize yerleştiriyoruz!

 • Öğle
  Otel Konaklama

  Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz konforda 5 yıldızlı otelimizde ikramlar ve leziz yemekler sizi bekliyor. Değişim serüveninde sizin için her şeyi planladık.

  Kliniğe 600 m
  Hastaneye 900m
  Ulaşıma 100 m
  Ücretsiz KahveAsset 23Ücretsiz TV
 • 1. Gün
  Değişim Günü

  Operasyon günü geldiğinde sizi otelinizden alıyoruz, operasyonun gerçekleşeceği hastanemize götürüyoruz. Doktorumuz sizi bekliyor olacak. Önce checkup yapılıyor, doktorumuz çizimlerinizi yapıyor. Daha sonra değişim için operasyon başlıyor.

 • 2. Gün
  Serbest Zaman

  Operasyondan sonra güzel bir gezi zamanı… Saç ekim operasyonundan sonra İstanbul’u gezmek için bol bol zamanınız var. Sizin de gezi süreciniz şimdi başlasın. Dönüş gününe kadar güzel vakit geçirebilir, alışveriş yapabilir ve doyasıya deniz havası alabilirsiniz.

 • 3. Gün
  Kontrol

  Operasyon sonrası kontrol için hastanede doktorumuz sizi bekliyor olacak. Tüm kontrolleriniz sağlanacak ve artık süreç sona erecek. Sizin için hazırlanan uçuş raporunuz verilecek ve rüya gibi değişimler sonrası artık evinize dönebilirsiniz.

 • 4. Gün
  Dönüş

  Şoförümüz sizi otelinizden alarak evinize uğurlayacak. Sizi şimdiden özledik başka değişimlerde görüşmek üzere...  *Uçuş raporunu almayı unutmayın!

Coming from you

Our Gynecomastia Patients
 • Aoron Moshe

  I felt no pain during the procedure. Everything was done in an hour and a half. The results are not what I’m used to, because I didn't expect it to be this good. And the customer service was excellent. Nurses and doctors were all lovely.

 • Morris Joaquin

  Treatment went well. The post operative care that you receive at this clinic is world class. All staff are professional and friendly. The nurses are fantastic, know what they are doing and are prepared to go above and beyond. The nicest doctor you will meet and he makes you feel extremely comfortable with your treatment, he answers all your questions.

 • Eddie Dirk

  Fantastic experience- staff are very friendly and extremely professional. I had gynecomastia Treatment and I was given excellent advice regarding what to expect as far as results and I was very pleased with the results. I chose SC because they have a long-standing history and know what they are doing.

 • Taner Okudan

  Erkeklerde meme büyümesi olarak bilinen, jinekomasti belamdan nasıl kurtulduğumu ve ameliyat sürecimi anlatacak olursam; operasyona gelene kadarki zamanda çok problemler yaşadım. Göğüslerim çok yağlıydı ve tişört dahi giyemiyordum. Araştırmalarım sonucu böyle bir ameliyatın olduğunu öğrendim. İsveç Klinik’i aradım ve çok güzel bir şekilde aydınlattılar beni. Operasyonla göğsümdeki yağları aldılar ve dümdüz oldu. Artık çok rahat ve hafif hissediyorum. Tavsiye ederim.

 • Gökhan Çaylı

  Merhabalar ben Hollanda’dan Gökhan. İsveç Klinikde göğüs yağı aldırma ameliyatı yaptırdım. Kadın gibi göğüslerim vardı gençliğimden beri, şimdi 32 yaşındayım ve kurtuldum o görüntüden. İstanbulda çok trafik vardı tabi orası ayrı konu ama sağolsun beni havalimanından alıp, tekrar havalimanına bıraktılar. Her şey için sağolun.

 • Cesur Karaca

  Jinekomasti ameliyatı biz erkekler için bir mucize. Bana vaser liposuctionla jinekomasti yapıldı ve baya memnun kaldım. Artık dar gömlekler, tişörtler giyebiliyorum. Yaşım daha genç olmasına rağmen göğüs büyümesi oluşmuştu kilo versem de gitmiyordu sonunda çareyi bu ameliyatı yaptırmakta buldum. İyi ki de yaptırdım.

 • Martin Sachs

  Ich habe die Sweden Clinic für meine Gynäkomastie-Operation ausgewählt. Von Anfang bis Ende waren der Service und die Kommunikation fließend. Das Krankenhaus war so sauber und schön.

 • Jan Goldberg

  Doktor und alle Sachen waren so nett und fürsorglich. Nach 1 Monat bin ich mit dem Ergebnis zufrieden. Ich brauche noch etwas Zeit für das Endergebnis, aber bis jetzt läuft alles sehr gut. Ich bin sehr zufrieden mit dem Service der Sweden Clinic, ihrem Service und der Betriebsqualität. Danke für alles.

 • Thomas Beyer

  Ich bin den ganzen Weg von Deutschland in die Türkei gekommen, um mich einer Gynäkomastieoperation zu unterziehen. Ich habe mich für die Sweden Clinic entschieden, um meine Operationen durchführen zu lassen. Vertrauen und Sicherheit sind im Gesundheitssektor sehr wichtig und ich versichere Ihnen, dass Sie diese Qualifikation hier finden können, vielen Dank.