FUE saç ekimi

FUE saç ekimi

Saç ekimi sırasında özel teknikler kullanılmaktadır. Bu uygulama sırasında donör saha denilen saçlı bölgeden saç kökleri alınmakta, bunlar saçların seyrek olduğu ya da saçsız kalmış bölgeye transfer edilmektedir. Günümüzde daha konforlu olduğu için FUT tekniğinden daha fazla FUE tekniği kullanılarak saç ekimi yapılmaktadır. Bu teknik hem kolay uygulanmakta, hem ihtiyaç duyulan saç kökleri daha fazla bölgeden alınabilmekte, hem de izsiz olarak tamamlanmaktadır

Kaç gün gerekli ?

FUE tekniği ile saç ekimi operasyonu geçiren kişilerin iyileşme süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Saç ekimi operasyonu sonrası iyileşme süresi; 1 hafta ile 2 hafta içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Saç ekimi operasyonu sonrası kesin sonuca ise ortalama 1 yıl içinde ulaşılır.

 • Anestezi
  Lokal Anestezi
 • Operasyon Süresi
  6 - 8 Saat
 • Kesin Sonuç
  1 Yıl
 • Günlük Hayata Dönüş
  Hemen

5 Soruda Saç Ekimi

Saç ekimi için merkezinizin doğru bir yer olduğunu anlamanız için, daha önce yaptıkları saç ekimi uygulamalarını değerlendirmeniz, saç ekimi uzmanlarının deneyimlerini, uzmanlığını değerlendirmeniz gerekir.

Saç ekimi saçları seyrelmiş ve saçsız alanı genişlemiş olan kişiler için uygundur. Henüz saç dökülmeniz devam ediyorsa, bir süre daha beklemeniz uygun görülür. Ayrıca kişinin donör saha dediğimiz saçlı alandaki saç köklerinin güçlü olması da bir etkendir. Birde saç köklerinin alınacağı alanda saçlarınız seyrelmeden saç ekimi yaptırmanız önerilir. Çünkü saç ekimi için başka alandan alınacak saç köklerine ihtiyaç duyulur.

Saç ekiminde ekilen saçlar genetik olarak dökülmeyen bölgeden alındığı için, normalde yaşam boyu dökülmez. Başın iki yanında kulakların arka kısmından alınan saçlar bu özelliğe sahiptir. Dolayısıyla ekilen saçlar dökülmez.

Saç ekimi sonrasında hastaların bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Özellikle iyileşme sürecinde sprey ve jöle kullanımı önerilmez. Ama daha sonra kişi saçlarında bu ürünleri rahatlıkla kullanabilir.

Saç ekiminin kaç seans olarak yapılacağı kişinin saçlarının özelliklerine, saçsız alandaki saç kökü ihtiyacına, saç ekimi sırasında kullanılan tekniğe göre değişebilir. Saçsız alanın geniş olması yapılacak seans sayısını uzatacaktır.

Fue Saç Ekimi Programı

 • Sabah
  Hava Alanı Karşılama - VIP Transfer

  Tursab belgeli aracımızla sizleri havalimanından alıyor VIP konforunda otelinize yerleştiriyoruz!

 • Öğle
  Otel Konaklama

  Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz konforda 5 yıldızlı otelimizde ikramlar ve leziz yemekler sizi bekliyor. Değişim serüveninde sizin için her şeyi planladık.

  Kliniğe 600 m
  Ulaşıma 100 m
  Ücretsiz KahveAsset 23Ücretsiz TV
 • 1. Gün
  Değişim Günü

  Operasyon zamanı geldiğinde sizi otelinizden alıyoruz, kliniğimize getiriyoruz. Uzmanlarımız kliniğimizde sizi bekliyor olacak. Önce saç analiziniz yapılıyor, çizimleriniz tamamlanıyor. Daha sonra değişim için operasyon başlıyor.

 • 2. Gün
  Serbest Zaman

  Operasyondan sonra güzel bir gezi zamanı… Saç ekim operasyonundan sonra İstanbul’u gezmek için bol bol zamanınız var. Sizin de gezi süreciniz şimdi başlasın. Dönüş gününe kadar güzel vakit geçirebilir, alışveriş yapabilir ve doyasıya deniz havası alabilirsiniz.

 • 3. Gün
  Kontrol

  Operasyon sonrası kontrol için kliniğimize sizi bekliyor olacağız. Tüm kontrolleriniz sağlanacak, yıkama işleminiz yapılacak ve artık süreç sona erecek. Rüya gibi değişimler sonrası artık evinize dönebilirsiniz.

 • 4. Gün
  Dönüş

  Şoförümüz sizi otelinizden alarak evinize uğurlayacak. Sizi şimdiden özledik başka değişimlerde görüşmek üzere...

Sizden Gelenler

Saç Ekimi Hastalarımızdan Gelenler
 • Onur Akgül

  Selamlar arkadaşlar ben tam 2 sene önce fue saç ekimi yaptırmıştım. Daha sonrasında 2 arkadaşımı da İsveç klinike yönlendirdim. İşlerinde başarılılar. Almanya’da da tanınıyorlar artık. Birçok tanıdığım burada ekim yaptırdı. Hem Türkiye’de nerede kalacağım derdi de yok otelleri ve transferleri de ayarlıyorlar.

 • Akif Arslan

  Saç ekimi yaptırmadan önce baya araştırdım ne de olsa binlerce ekim yapan yer var. Daha sonra İsveç Klinik ile iletişime geçtim zaten sosyal medyadan da takip ediyordum. Çok gerçekçi konuştukları için bana güven verdi. Ücretsiz muayene ve saç analizi yaptırdıktan sonra ekim yaptırmaya karar verdim ve şu anda 8.ayımdayım gelişme güzel bir şekilde devam ediyor.

 • Tarık Emektar

  Saç ektirmek büyük bir araştırma gerekiyor. Sonuçta bir kerelik bir şey olacak. Nerede ektireceğiniz çok önemli. Ben gönül rahatlığıyla İsveç Kliniki tercih ederim. Fue ekim ile 4500 greft ekim yapıldı. Sonuç ise gayet iyi.

 • Claus Madsen

  I got it done in Sweden Clinic 3 months ago. I found out that they were planting in their own place. I contacted, and the health consultant said that they are a corporate company affiliated to the ministry of health. I decided immediately and added it. I am happy with my hair, they have grown.

 • Tom Miranda

  I had a hair transplant in Sweden clinic. I cannot explain all the good perspectives here one by one but quite frankly they provided all the choices for me and gave me advice as if I were a family member; I enjoyed my time during the entire procedure of talking to them. I am so obliged and grateful for that and most important, I am glad about my best natural results. The staff was super friendly and so cooperative. Great doctor and awesome staff.

 • Jacob Cooper

  Hi All, I am 29, male and from London. I was in Istanbul on business, and made a last minute decision to get a hair transplant (sounds crazy yes - but I had done my research since the last two years). I was staying with a fairly reputable Hotel, and I asked the customer relations manager to organise hair transplant. My only condition was that a doctor and nurse be with me for the entirety of the operation. (I had read some horrible experiences before where just the nurses did the whole thing) The transplant was a success and was really good. Thank you so much for everything.

 • Nowak Lang

  Ich ging am 15. September in die Türkei und bekam am nächsten Tag meine Haartransplantation. Das Auto holte mich um 22 Uhr am Flughafen ab und brachte mich in ein sehr schönes Hotel. Am nächsten Tag traf ich den Arzt und das Personal und Sie waren sehr nett zu mir, keine Probleme während der Transplantation und sie gaben alle Anweisungen, um besser zu schlafen. Am nächsten Tag ließ ich meine Haare waschen und dann fuhren sie mich zum Flughafen für meinen Flug.

 • Arndt Maier

  Normalerweise mag ich das Gefühl nicht, in einem Krankenhaus zu sein. Aber dieser Ort ist anders, es ist wie ein Fünf-Sterne-Hotel. Sehr sauber, ruhig und freundlich. Die Preise sind angemessen, die Ärzte sind freundlich und erfahren. Das gesamte Personal ist freundlich und lächelt. Sie haben die neuesten teuren Geräte. Von einem Krankenhaus kann man nichts anderes erwarten.

 • Jordan Richter

  Seit meiner Operation bei der Sweden Clinic ist weit über ein Jahr vergangen und ich bin sehr zufrieden mit dem Ergebnis. Mein Haar sieht natürlich und gesund aus, wenn Sie daran denken, dass das Verfahren nicht länger einfach so weitergeht. Es ist wirklich ein Lebensveränderer und jeden Cent wert. Ich kann diese Firma nur empfehlen.