Breast Reduction Surgery

Breast Lifting

One of the places where many women are most uncomfortable with their bodies is the breast part. Of course, there are many different reasons. In some women, breasts are saggy since they start growing and, for this reason, they may have operations for breasts. However, with age and, the effect of gravity, sagging can be seen in many women’s breasts.However, there is now a breast lifting aesthetics, and in this respect, in general, every woman over 18 years old can do this aesthetic operation.

Kaç gün gerekli ?

Meme Küçültme operasyonu geçiren kişilerin iyileşme süresi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir. Meme Küçültme operasyonu sonrası iyileşme süresi; 1 hafta ile 4 hafta içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Estetik yapılan bölgenin tam oturması ise 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.

 • Anestezi
  Genel Anestezi
 • Operasyon Süresi
  45 Dakika - 1 Saat
 • Kesin Sonuç
  3 Ay
 • Günlük Hayata Dönüş
  1 Hafta

5 Soruda Meme Küçültme Ameliyatı

Ameliyat esnasında fazla yağ dokusu ve derinin çıkarılması gerektiğinden kesi uygulanır ve hafif bir iz kalabilir. Bu iz kısa sürede cilt rengini alacak ve görünümü daha da belirsizleşecektir.
Her ameliyat gibi meme küçültme ameliyatında da bazı komplikasyon riskleri ve anesteziye bağlı riskler mevcuttur.
Ameliyattan sonra 1 günlük istirahat gerekir. Operasyondan sonraki gün günlük hayatınıza dönebilirsiniz.
Bu ameliyat asla meme kanserine neden olmaz ve meme kanseri riskini arttırmaz.
Fiziksel açıdan yüksek efor gerektirmeyen bir iş olması kaydıyla ameliyattan bir hafta sonra hasta iş hayatına geri dönebilir.

Meme Küçültme Programı

 • Sabah
  Hava Alanı Karşılama - VIP Transfer

  Tursab belgeli aracımızla sizleri havalimanından alıyor VIP konforunda otelinize yerleştiriyoruz!

 • Öğle
  Otel Konaklama

  Kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz konforda 5 yıldızlı otelimizde ikramlar ve leziz yemekler sizi bekliyor. Değişim serüveninde sizin için her şeyi planladık.

  Kliniğe 600 m
  Hastaneye 900m
  Ulaşıma 100 m
  Ücretsiz KahveAsset 23Ücretsiz TV
 • 1. Gün
  Değişim Günü

  Operasyon günü geldiğinde sizi otelinizden alıyoruz, operasyonun gerçekleşeceği hastanemize götürüyoruz. Doktorumuz sizi bekliyor olacak. Önce checkup yapılıyor, doktorumuz çizimlerinizi yapıyor. Daha sonra değişim için operasyon başlıyor.

 • 2. Gün
  Serbest Zaman

  Operasyondan sonra güzel bir gezi zamanı… Saç ekim operasyonundan sonra İstanbul’u gezmek için bol bol zamanınız var. Sizin de gezi süreciniz şimdi başlasın. Dönüş gününe kadar güzel vakit geçirebilir, alışveriş yapabilir ve doyasıya deniz havası alabilirsiniz.

 • 3. Gün
  Kontrol

  Operasyon sonrası kontrol için hastanede doktorumuz sizi bekliyor olacak. Tüm kontrolleriniz sağlanacak ve artık süreç sona erecek. Sizin için hazırlanan uçuş raporunuz verilecek ve rüya gibi değişimler sonrası artık evinize dönebilirsiniz.

 • 4. Gün
  Dönüş

  Şoförümüz sizi otelinizden alarak evinize uğurlayacak. Sizi şimdiden özledik başka değişimlerde görüşmek üzere...  *Uçuş raporunu almayı unutmayın!

Comes from you

From our chest aesthetics come inside
 • Clara Joy

  My whole life, I’ve had very small, underdeveloped breasts. I researched all the local clinics and Sweden Clinic was recommended by a friend. Originally, I was planning to get teardrop shaped implants under the muscle via an incision in the armpit, but doctor explained all of the reasons why this was not a good idea and, after reviewing all the specifics of my case, doctor suggested that I get 325cc high profile round implants over the muscle via an incision under the nipple. I have a naturally wide chest with wide-spaced nipples so I wanted a natural result that would look good for my body frame. I’m very happy with the end result… my breasts are now full again and look naturally proportionate to my body: not huge and fake, but definitely ample.

 • Julie Peters

  I had a rhinoplasty and a breast augmentation and I´m very pleased with the results. Sweden Clinic and team really did a very good job. They are all very gentle, kind, efficient and professional. Regarding the clinic, the whole installation is quite performant, clean and calm. A great experience!

 • Beatrice Louise

  I did my procedure with Sweden Clinic at the beginning of the year and now it seems all the scar is finally gone and my breasts looks just how I hoped it would. When I see my pics from before, I cannot believe the positive change visible on my entire body - I should have done the surgery sooner.

 • Şura Nur Yavuz

  19 yaşımda yani 4 yıl önce göğüslerime silikon yaptırdım. Doktorum çok iyi bir doktor tavsiye ederim kesinlikle. Göğüs altından koyulan silikonları genelde tavsiye ediyorlar benimki de öyle ve çok memnunum çok doğal görünüyor. Erkek arkadaşımda memnun yani 4 yıldir hiç bir problem yasamadım.

 • Pervin Bakacak

  Çok zayıf olduğum için göğüslerim de küçüktü. Çevremden gelen eleştirilere dayanamayıp sonunda bende yaptırdım. Her gün bu konuda küçük düşürülmekten bıkmıştım çok rahatladım. Kliniği sorarsanız da İsveç kliniki memnuniyetle önerebilirim.

 • Hazal Ketenci

  Ben 2 hafta önce göğüs estetiği ameliyatı oldum. Ameliyattan önce çok korkmuştum, çok araştırma yaptım ameliyat hakkında. Ama hiç de korkulacak gibi değilmiş ameliyatı hissetmiyorsun bile gözünü kapatmanla açman bir oluyor gibi geliyor. Zaten ağrı kesici falan verdikleri için ağrılı bir dönem yaşamıyorsun. Şu anda yeni göğüslerimden gayet memnunum kocaman oldular.

 • Katz Heller

  Ich bedaure nur, dass ich es nicht früher / früher im Leben geschafft habe, aber ich kann diese Klinik nur empfehlen.

 • Trula Stern

  Am Tag der Operation war ich sehr nervös wegen einer Vollnarkose und möglichen Komplikationen, aber die Mitarbeiter waren alle sehr beruhigend und ich fühlte mich wirklich sicher und entspannt. Ich bin aus der Anästhesie aufgewacht, extrem benommen und wund, und in den nächsten Tagen lag ich auf Bettruhe, aber insgesamt war das Ausmaß der Beschwerden nicht allzu schlimm. Letztendlich bin ich sehr zufrieden mit dem Endergebnis ...

 • Odiana Maurer

  Meine Brüste sind jetzt wieder voll und sehen natürlich proportional zu meinem Körper aus: nicht riesig und falsch, aber definitiv reichlich. Meine Operation war sehr erfolgreich und meine Ergebnisse sind bereits fabelhaft. Das Hotel war sehr schön und sauber, auch das Frühstück war sehr gut. Ihr Preis war sehr erschwinglich. Vielen Dank an alle. Ich kann Sweden Clinic empfehlen.